دانلود پایان نامه با موضوع بررسی میزان کمرویی در فرزند ارشد و فرزند دوم خانواده

دانلود پایان نامه با موضوع بررسی میزان کمرویی در فرزند ارشد و فرزند دوم خانواده
حجم فایل: 61.94 KB
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه بررسی میزان کمرویی در فرزند ارشد و فرزند دوم خانواده از سایت دانلود پایان نامه های روانشناسی کمرويي « يك ناتواني و معلوليت اجتماعي است در هر جامعه اي درصد قا بل توجهي كودكان نوجوانان و بزرگسالان با اين اختلال رفتاري و عامل بازدارنده رشد شخصيت اجتماعي مواجه هستند» در بسياري از مواقع كمرويي «اصلي ترين مانع شكوفايي قابليت ها ، خلاقيت ها و ايفاي مسئوليت هاست » كمرويي به يك معنا ، نقيصه اي جدي در زندگي فردي و خانوادگي و موجب خسران در حيات اجتماعي است ، چرا كه هميشه توده اي از ابرهاي تيره كمرويي ، طلوع خورشيد وجود و ظهور استعدادهاي نهفته قبل نوجوانان و جوانان مستعد و هوشمند را پنهان مي كند
مشخصات ارائه دهنده
کمک دانشجو
کمک دانشجو
مدت فعالیت: 6 سال و 10 ماه
تعداد فایل ها: 285
دانلود انواع پایان نامه

تعداد صفحات:71
فرمت فایل دانلودی :doc

کمرويي « يك ناتواني و معلوليت اجتماعي است در هر جامعه اي درصد قا بل توجهي كودكان  نوجوانان و بزرگسالان با اين اختلال رفتاري و عامل بازدارنده رشد شخصيت اجتماعي مواجه هستند» در بسياري از مواقع كمرويي  «اصلي ترين مانع شكوفايي قابليت ها ، خلاقيت ها و ايفاي مسئوليت هاست » كمرويي به يك معنا ، نقيصه اي جدي در زندگي فردي و خانوادگي و موجب خسران در حيات اجتماعي است ، چرا كه هميشه توده اي  از ابرهاي تيره كمرويي ، طلوع خورشيد وجود و ظهور استعدادهاي نهفته قبل نوجوانان و جوانان مستعد و هوشمند را پنهان مي كند . بنابر اين نبايد پديده كمرويي به عنوان يكي از اساسي ترين آفات رشد متعادل در خانواده ها و جامعه اسلامي پديدار شوند . ( افروز 1373 ) كمرويي يك نوع حجب و حيا و يا به تعبير ديگر ترس و تشويش بي موردي است كه امكان تلاش و تقلا را از فرد كسب مي كند و وي را به نوعي فلج روحي – جسمي دچار مي كند .

( هوشيار – رزم آرا ، 1375 )

احساسات و افكار ناشي از كمرويي چه در آنهايي  كه دائم گرفتار اين عارضه هستند و چه در افرادي كه فقط گاهگاهي دچار آن مي شوند شبيه به هم است ، ولي آنهايي كه بيشتر دچار آن هستند بيشتر دچار رنج ناشي از آن مي گردند و تفاوت بين فرد عادي و يك فرد كمرو در تجزيه و تحليلي است كه از شخصيت خود دارند .

كسي كه ذاتاً از بيماري كمرويي رنج مي برد در تنهايي خود را از اينگونه موارد سرزنش مي كند ، ولي تعجب اينجاست كه چنين فردي كه شخصيت بيمار گونه دارد براي تبرئه و رهايي  از سرزنش خود تقصير را به گردن ديگران مي اندازد .

كم روي يك نوع زندان عجيب و مخصوص است كه در ان خود شخص هم زنداني وهم زندانبان خويش است .مدام قوانين پيچيده و دلايل مشكل و بي سر و ته را براي خود وضع مي كند ضمن مطيع بودن در مقابل زندانبان خويش يعني خودش از اين گرفتاري به شدت متنفر است كمروي زندگي خيلي از اشخاص سايه ميافكند و اثر ميگذارد شايد تعجب كنيد ولي طبق اجراي بعضي مقياسهاي سنجش كمروي در آمريكا و چين حاكي از آن است كه كودكان چيني بطور قابل ملاحظه اي كمروتر از بچه هاي آمريكايي هستند ( افروز – 1373 )

پس از تحقيقات زياد روانكاوان به اين نتيجه رسيده اند كه در بين ما تعداد زيادي افراد كمرو وجود دارد . افراد كمرو سعي دارند حركات و رفتار خود را برابر با سليقه سايرين تغيير دهند تا مورد انتقاد آنها قرار نگيرند .

كمرويي مانع از آن مي شود كه شخص موجوديت خود را بروز و محاسن و معلومات خود را آشكار سازد ، در صورتي كه ممكن است داراي بزرگترين و بهترين لياقت براي احراز اين مقامها باشد .

پس به اين نتيجه مي رسيم كه اگر بحران خجالت ( يا همان كمرويي ) به هيجان زدگي شديد منجر شود ، بايستي به دنبال علل و انگيزه هاي خاص اين پديده بر آمد .

در واقع با تعليم و تربيت و عكس العملهاي مناسب بايد رفتار فرد كمرو را به واقعيت نزديك كرد .

حال متوجه مخاطرات آموزشهاي ناقص مي گرديم كه تعداد وقفه ها و ترمزها رو به ازدياد مي رود و از حد معمول مي گذرد و زنجيره اي بي انتها را بوجود مي آورد و در ضمير سر ريز مي گردد و ، وا پس زدگي ايجاد مي كند.

 از كمرويي غالباً به عنوان يك پديده عاطفي تعريف مي شود به اين ترتيب هر آدم عاطفي الزاماً در رديف كمروها قرار مي گيرد ولي اگر پديده عاطفه هيجان با دقت ملاحظه شود اين نكته آشكار مي شود كه كمرويي با آن هيچ ارتباطي ندارد و بر حسب تجارب بدست آمده اين مسأله به اثبات رسيده كه اكثر افراد خجول به هيچ وجه عاطفي نيستند و عكس قضيه نيز مصداق دارد . اين قبيل ترمزهاي روحي يعني كمرويي انرژي را مسدود مي كند ، ( مثل اختلالاتي كه در حافظه بوجود مي آيد و تمام قسمتهاي آن يا جزيي از آن را پاك مي كند و يا به حالتي كه به لكنت زبان گاهي به لالي كامل منجر مي شود . )

 

فایل های مرتبط

سایر فایل های ارائه دهنده

دانلود پایان نامه با موضوع نياز سنجی كاركنان اطلاعات استان خراسان رضوی
دانلود پایان نامه نياز سنجی كاركنان اطلاعات استان خراسان رضوی از سایت خرید پایان نامه امروزه به موازات آموزشهاي مرسوم نظام آموزشي و دانشگاهي، موسسات، ادارات و سازمانهاي مختلف برنامه‎هايي را طرح كرده و براي دستيابي به اهداف خاص خود به اجرا درآورده‎اند.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع نقش بازی در پرورش خلاقیت کودکان
دانلود پایان نامه نقش بازی در پرورش خلاقیت کودکان از سایت خرید پایان نامه کودکان نیروهای بالقوه ای هستند که برای تداوم و انتقال ارزشها به نسلهای آینده باید مورد توجه قرار بگیرند.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع نقد و بررسي رمان سووشون
دانلود پایان نامه نقد و بررسي رمان سووشون از سایت خرید پایان نامه نخستين تصوري كه از شنيدن تركيب جامعه‌شناسي ادبيات در ذهن نقش مي‌بندد، احتمالاً بررسي تأثير مستقيم رخدادهاي اجتماعي مشخصي بر ادبيات يك دوره و به ويژه نمودهاي معين آن در آثاري خاص است.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مكانيسم هاي دفاعي ـ رواني
دانلود پایان نامه مكانيسم هاي دفاعي ـ رواني از سایت خرید پایان نامه زيگموند فروید در 1909 طی یک سلسله سخنرانی در دانشگاه کلارک که به دعوت روان شناسی به نام جی. استانلی هال انجام شد، روان شناسی روانکاوانه را به ایالات متحده معرفی کرده بنابراین در ایالات متحده نخستین بار روان شناسها بودند که نظریات ووید را در مجامع علمی به رسمیت شناختند.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مقایسه میزان افسردگی در زنان شاغل و غیر شاغل شهرستان بجنورد
دانلود پایان نامه مقایسه میزان افسردگی در زنان شاغل و غیر شاغل شهرستان بجنورد از سایت خرید پایان نامه افراد آدمی از همان آغاز کوشیده اند تا حالتهای آشفته هیجانی یا انفعالی را درک کنند و به آنها پاسخ های شایسته بدهند؛
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مقایسه خود پنداره نوجوان بزهکار با نوجوانان غیر بزهکار
دانلود پایان نامه مقایسه خود پنداره نوجوان بزهکار با نوجوانان غیر بزهکار از سایت خرید پایان نامه از زمانيكه انسان پا به عرصه وجود گذاشت ، تنوع در رفتار ، افكار ، احساسات و نگرشهاي او چيزي بود كه همواره جلب توجه كرده است .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مددکاری
دانلود پایان نامه مددکاری از سایت خرید پایان نامه 1- تعريف مدد كاري اجتماعي : مدد كاري اجتماعي حرفه ايست مبتني بردانش مهارت ، استعداد مانند عقيده ، باور وتفكر كه به افراد گروهها وجوامع كمك مي نمايد تا آنها بتوانند ضمن تشخيص مشكل وشناختن مشكل به گونه اي كار آمد وتاثير گذار با مشكل خود مواجه گردند ودر نهايت ضمن سازگاری باوضعيت موجود رضايت خاطر وتوانمندي در آنان بوجود آيد .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع بررسي امكان تشخيص استفاده از تأمين مالي خارج از ترازنامه در شركتهاي پذيرفته شده در بورس
دانلود پایان نامه بررسي امكان تشخيص استفاده از تأمين مالي خارج از ترازنامه در شركتهاي پذيرفته شده در بورس از سایت خرید پایان نامه مساله عمده و اساسي مورد بحث در اين پژوهش آگاهي و شناخت نسبت به انواعي از معاملات خارج از تراز نامه ،روشهاي رايج مورد استفاده توسط شركتها و در نهايت ارزيابي اينكه آيا حسابرسان قادر به تشخيص اين نوع از تامين مالي هستند يا خير. .با توجه به اينكه معا ملات تامين مالي خارج از تراز نامه انواعي از معا ملاتي هستند كه به صورتي از نمايش كامل از فعا ليتها و رويداد هاي مالي رخ داده شده در حسابها نشان داده نمي شود اين گونه معا ملات باعث تغيير در سا ختار سرمايه از طريق عدم ثبت بدهيها و تعهدات عمده در صورتهاي مالي (تراز نامه)مي شود .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مبانی شهادت زنان در اسلام
دانلود پایان نامه مبانی شهادت زنان در اسلام از سایت خرید پایان نامه با ظهور اسلام در شبه جزیره عربستان ، تحولی عظیم در تمامی زمینه های زندگی عرب جاهلی بوجود آمد و احکام مربوط به طهارت و نجاست نیز از این دگرگونی بی بهره نبود و اسلام در این زمینه هم شیوه های نو به جهان عرضه داشت .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع کاربرد رايانه در ايجاد و رشد خلاقيت
دانلود پایان نامه کاربرد رايانه در ايجاد و رشد خلاقيت از سایت خرید پایان نامه در عصر حاضر که دوره پيشرفت فناوری به خصوص فناوری اطلاعاتی و ارتباطی است کمتر حرفه ای را می بينيم که دستخوش تغيير و تحول قرار نگرفته باشد .
٣٥,٠٠٠ تومان

نظرات کاربران

آخرین مقالات

|||

پربازدیدترین مقالات

تصميم گيري درست

تصميم گيري درست

٢٨,٠٠٠ تومان
|||