سیستم عامل لینوکس


لینوکس یک سیستم عامل است که بسیاری از برنامه ها و سازمان ها از آن به عنوان سیستم عامل سرور های سازمانی و پلتفرم هایی نرم افزاری استفاده میکنند جالب است بدانید که بیش از 90 در صد بازی ها و برنامه های کامپیوتری فعلی روی سیستم عامل لینوکس اجرا میشود و این امر باعث شده یادگیری این سیستم عامل جزو اساس و پایه دانش افراد متخصص و برنامه نویسان شود حتی سیستم عامل اندروید که روی گوشی های های موبایل مورد استفاده قرار میگیرد از هسته لینوکس استفاده میکند سیستم عامل لینوکس از سخت‌افزارهای مختلفی پشتیبانی می‌کند از جمله انواع مختلف تلفن همراه، تبلت، مسیریاب، و کنسول بازی تا رایانه‌های رومیزی، رایانه‌های بزرگ و ابررایانه‌ها . سیستم عامل لینوکس امروزه انواع گوناگون معماری‌ها را پشتیبانی می‌کند و در انواع و اقسام وسایل از کامپیوترهای شخصی گرفته تا ابررایانه‌ها و تلفن‌های همراه و سرورها به کار می‌رود. سیستم عامل لینوکس توزیع های مختلفی دارد که بسته به پلتفرم مورد نظر باید از آنها استفاده کرد . توزیع Centos یکی از توزیع های مهم و پر کاربرد سیستم عامل لینوکس می باشد که اکثر وب سایت ها و اپلیکیشن ها روی این توزیع اجرا میشوند

فیلم آموزش نصب سیستم عامل لینوکس روی سرور اختصاصی

سیستم عامل لینوکس در عصر حاظر مهم ترین سیستم عامل دنیای فناوری اطلاعات میباشد . این سیستم عامل برای کار بردهای مختلفت توزیع های مختلفی دارد .
سیستم عامل لینوکس توزیع سنت او.اس. (Centos) برای سرور های اختصاصی جهت راه اندازی مجازی سازی و هاستینک بسیار مناسب میباشد.این توزیع (Community ENTerprise Operating System) دارای محبوبیت بالایی در بین وب مستر ها و شرکت های که در زمینه فروش سرور های اختصاصی فعالیت میکنند برخوردار است.سنت او.اس. با بیش از ۳۰ ٪ سرورهای لینوکس در رتبه اول بیش‌ترین لینوکس استفاده شده برای وبگاه‌ها (وب سایت ها) قرار گرفت و همین امر باعث بهبود یافتن امکانات این توزیع از سیستم عامل شد.
سیستم عامل لینوکس توزیع سنت او.اس. (Centos) از سمت کنترل های پنل های معتبر در زمینه راه اندازی هاستینگ نظیر Cpanel و Direct admin نیز مورد تایید قرار گرفته و حتی در معرفی محصولات خود مشتریان خود را به نصب این پلتفرم ها روی سیستم عامل لینوکس توزیع سنت او.اس. (Centos) ملزم کرده است.

نحوه بررسی اینکه سرور لینوکس شما تحت DDOS Attack است یا نه

به سرور خود وارد شوید دستور زیر را اجرا کنید، با استفاده از کد زیر می توانید بررسی کنید که آیا سرور شما تحت...

غیر فعال کردن ریست پسورد سی پنل

برای غیر فعال کردن ریست پسورد سی پنل در ssh سرور کد زیر را اجرا کنید

/usr/local/cpanel/etc/init/stopcphulkd

تنظیم ساعت سرور به زمان ایران

تنظیم ساعت سرور به زمان ایران در ssh سرور ، کد زیر را وارد کنید

yum install ntpdate

در صورتی ک ارور دریافت...