آموزش ورود به دایرکت ادمین – لاگین به دایرکت ادمین (DirectAdmin)

1397/2/18 وب هاستل

ورود به دایرکت ادمین بر روی پورت 2222 صورت میپذیرد. بنابراین در صورتی که مایل باشید با IP سرور وارد پنل مدیریت دایرکت ادمین شوید میتوانید از آدرس زیر استفاده کنید :

http://xx.xx.xx.xx:2222 

http://xx.xx.xx.xx/config

برای مثال:

 http://136.54.120.54:2222

توجه داشته باشید که در آدرس فوق باید عبارت xx.xx.xx.xx را با آی پی سرور خود جایگزین نمایید. اطلاعات آی پی احتمالا بعد از سفارش سرویس برای شما ایمیل شده است. بنابراین میتوانید این اطلاعات را در ایمیلی که دریافت کرده اید مشاهده نمایید

به عنوان یک روش دیگر میتوانید از طریق دامنه ی خود وارد دایرکت ادمین (DirectAdmin) شوید. برای این کار ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که DNS های هاست شما به درستی و به صورت کامل بر روی دامنه شما ست شده باشند. در این حالت میتوانید با استفاده از آدرس های زیر به صفحه ورود به دایرکت ادمین (DirectAdmin) دسترسی پیدا کنید :

http://domain.com:2222

http://domain.com/config

برای مثال:

http://www.webhostel.co:2222

توجه داشته باشید که در صورت فعال بودن SSL روی آی پی اصلی هاست یا روی دامنه، میتوانید از طریق https نیز به آدرس های فوق دسترسی داشته باشید. همچنین در آدرس بالا میبایست domain.com را با آدرس دامنه ی خود جایگزین نمایید.

برای مثال:

https://136.54.120.54:2222

https://www.webhostel.co:2222

بعد از اینکه با استفاده از یکی از ادرس های فوق وارد صفحه ی لاگین دایرکت ادمین (DirectAdmin) شوید، با فرمی مشابه تصویر زیر روبرو خواهید شد که از شما درخواست میکند نام کاربری و رمز عبور خود را جهت دسترسی به کنترل پنل هاست خود وارد نمایید :

در اینجا کافی است اطلاعات خود را جهت ورود به هاست وارد نمایید تا به پنل مدیریت دسترسی پیدا کنید. حتما توجه داشته باشید که در صورتی که اطلاعات را چندین بار به اشتباه وارد کنید، دسترسی شما تا 24 ساعت به سایت قطع خواهد شد. بنابراین در ورود اطلاعات توجه ویژه ای به خرج دهید تا دچار مشکل نشوید.