دانلود پایان نامه با موضوع نگرش دانشجویان روان شناسی نسبت به بیماری ایدز

دانلود پایان نامه با موضوع نگرش دانشجویان روان شناسی نسبت به بیماری ایدز
حجم فایل: 36.29 KB
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه نگرش دانشجویان روان شناسی نسبت به بیماری ایدز از سایت خرید پایان نامه بيماري « نارسايي سيستم مصونيت بدن در مقابل ميكروبها» را در زبان انگليسي به طور
خلاصه ايدز مي گويند.
مشخصات ارائه دهنده
کمک دانشجو
کمک دانشجو
مدت فعالیت: 7 سال و 4 ماه
تعداد فایل ها: 285
دانلود انواع پایان نامه

تعداد صفحات:80
فرمت فایل دانلودی :doc

بيماري « نارسايي سيستم مصونيت بدن در مقابل ميكروبها» را در  زبان انگليسي به طور

خلاصه ايدز  مي گويند.

اما فرانسويها «سيدا» مي خوانند و در آفريقا «بيماري لاغر كننده» و مركز پيشگيري  و كنترل بيماريها در امريكا در انگلستان بيماري «ايدز» را چنين تعريف مي كنند:

سندرم نقصان اكتسابي «ايدز»

اكتسابي = يعني مادرزادي نيست

ايمني = نظام ايمني بدني

نقص = به خوبي كار نمي كند

عوارض= مجموعه علائم و عوارض

ايدز به عنوان يك بيماري كشنده با مختل ساختن سيستم دفاعي بدن آدمي را در رويارويي با انواع عفونت ها و سرطانها به آساني به كام مرگ مي كشاند. عامل اين بيماري ويروس به نام (H.I.V) است و در واقع ايدز را با مرحله نهايي آلودگي به اين ويروس يعني هنگامي كه نظام دفاعي بدن به اندازه اي ضعيف شود كه شخص به عفونت هاي فرصت طلب و يا سرطانهاي مختلف مبتلا شود در هنگام ورود ويروس مورد اشاره تا ظهور نشاني هاي بيماري ايدز ممكن است در اين مدت عامل انتقال بيماري به ديگران باشد. عوارض و عواقب اين ويروس مخرب و مهلك به همين جا ختم نمي‎شود: او بشريت و جامعه بشري را به دو پاره كرده است و از هر دو پاره قرباني مي گيرد، 1- مبتلايان 2- كساني كه هنوز مبتلا نشده اند. ترس از «ايدز» در ميان مردم به ويژه آمريكا ارتباطات مردم را به هم ريخته آنها مي ترسند با يكديگر دست بدهند. يا از ليوان هم آب بخورند، يا با خيال راحت به رستوران بروند يا به دندان پزشك مراجعه كنند. دندان پزشك ها هم مي ترسند. مبتلايان مطرود شده اند. هر جا كه ظاهر بشوند وحشت  و اضطراب مي آفرينند. «يكي از آنها (كن ميكز) بود. او كه مرگ را در برابر خود مي ديد از افكار عمومي تقاضا مي‎كند يا ايدزها انساني تر رفتار كنند و آنها را از خود طرد نكنند. او در سپتامبر 1986 مرد»

در سالهاي اخير كه به دنبال غفلت درازمدت، بشر با خطر جدي روبه رو گرديده و عليرغم به كارگيري تمام توان خود در اين رويارويي نه تنها به پيروزي نرسيده بلكه همچنان شاهد گسترش دامنه اين خطر در سراسر كره زمين است - انديشه در ريشه يابي ها و ماهيت و چگونگي شكل گيري و مهار كرده اين خطر يك ضرورت است  به همين سبب در زمان ما تقريبا در سراسر گيتي سازمانهاي گوناگون آموزشي و پژوهشي بخش بزرگي از توان خودش را در اين زمينه به خدمت گرفته اند. اما هنوز آدمي نتوانسته به اطمينان خاطر و آرامشي كه برخاسته از احساس امنيت در برابر تهاجم گسترده ويروس بيماري ايدز باشد داست يابد. درست است كه امروز تمام موارد ابتلاء به بيماري در بي بند  باري جنسي بالاترين سهم را در اين مصيبت بزرگ و جهانگير را دارد بعد او ريشه يابي ساير موارد نيز نشان مي‎دهد كه غالباً آغازگر ابتلاء همين تبعيت از هواي نفس و شكستن حريم امر و نهي الهي بوده تدريجا از طرق ديگر مثلا استفاده از فرآورده هاي خوني يا وسايل تزريقي مشترك و مانند اينها افراد بي گناهي را از پاي در آورده است.

طي مطالعات و تحقيقات بسيار وسيعي كه تا سال 1986 انجام يافته بود يافته هاي زير در مورد اين بيماري نوظهور يعني ايدز به دست آمد.

ايدز يك بيماري مسري است. راههاي سرايت آن از طريق مطالعات اپيدميولوژي تجربي كشف گرديد.

ايدز يك بيماري ويروس نوظهور است. مشخصات مولكولي ويروس به طور وسيله و م فصل مورد بررسي قرار گرفت و بسياري از مجهولات اين ويروس روشن شد.

آزمايشهاي دقيق سرولوژي، ايمونولوژي و بيولوژي مولكولي براي تشخيص آن به وجود آمد.

 

فایل های مرتبط

سایر فایل های ارائه دهنده

دانلود پایان نامه با موضوع نياز سنجی كاركنان اطلاعات استان خراسان رضوی
دانلود پایان نامه نياز سنجی كاركنان اطلاعات استان خراسان رضوی از سایت خرید پایان نامه امروزه به موازات آموزشهاي مرسوم نظام آموزشي و دانشگاهي، موسسات، ادارات و سازمانهاي مختلف برنامه‎هايي را طرح كرده و براي دستيابي به اهداف خاص خود به اجرا درآورده‎اند.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع نقش بازی در پرورش خلاقیت کودکان
دانلود پایان نامه نقش بازی در پرورش خلاقیت کودکان از سایت خرید پایان نامه کودکان نیروهای بالقوه ای هستند که برای تداوم و انتقال ارزشها به نسلهای آینده باید مورد توجه قرار بگیرند.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع نقد و بررسي رمان سووشون
دانلود پایان نامه نقد و بررسي رمان سووشون از سایت خرید پایان نامه نخستين تصوري كه از شنيدن تركيب جامعه‌شناسي ادبيات در ذهن نقش مي‌بندد، احتمالاً بررسي تأثير مستقيم رخدادهاي اجتماعي مشخصي بر ادبيات يك دوره و به ويژه نمودهاي معين آن در آثاري خاص است.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مكانيسم هاي دفاعي ـ رواني
دانلود پایان نامه مكانيسم هاي دفاعي ـ رواني از سایت خرید پایان نامه زيگموند فروید در 1909 طی یک سلسله سخنرانی در دانشگاه کلارک که به دعوت روان شناسی به نام جی. استانلی هال انجام شد، روان شناسی روانکاوانه را به ایالات متحده معرفی کرده بنابراین در ایالات متحده نخستین بار روان شناسها بودند که نظریات ووید را در مجامع علمی به رسمیت شناختند.
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مقایسه میزان افسردگی در زنان شاغل و غیر شاغل شهرستان بجنورد
دانلود پایان نامه مقایسه میزان افسردگی در زنان شاغل و غیر شاغل شهرستان بجنورد از سایت خرید پایان نامه افراد آدمی از همان آغاز کوشیده اند تا حالتهای آشفته هیجانی یا انفعالی را درک کنند و به آنها پاسخ های شایسته بدهند؛
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مقایسه خود پنداره نوجوان بزهکار با نوجوانان غیر بزهکار
دانلود پایان نامه مقایسه خود پنداره نوجوان بزهکار با نوجوانان غیر بزهکار از سایت خرید پایان نامه از زمانيكه انسان پا به عرصه وجود گذاشت ، تنوع در رفتار ، افكار ، احساسات و نگرشهاي او چيزي بود كه همواره جلب توجه كرده است .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مددکاری
دانلود پایان نامه مددکاری از سایت خرید پایان نامه 1- تعريف مدد كاري اجتماعي : مدد كاري اجتماعي حرفه ايست مبتني بردانش مهارت ، استعداد مانند عقيده ، باور وتفكر كه به افراد گروهها وجوامع كمك مي نمايد تا آنها بتوانند ضمن تشخيص مشكل وشناختن مشكل به گونه اي كار آمد وتاثير گذار با مشكل خود مواجه گردند ودر نهايت ضمن سازگاری باوضعيت موجود رضايت خاطر وتوانمندي در آنان بوجود آيد .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع بررسي امكان تشخيص استفاده از تأمين مالي خارج از ترازنامه در شركتهاي پذيرفته شده در بورس
دانلود پایان نامه بررسي امكان تشخيص استفاده از تأمين مالي خارج از ترازنامه در شركتهاي پذيرفته شده در بورس از سایت خرید پایان نامه مساله عمده و اساسي مورد بحث در اين پژوهش آگاهي و شناخت نسبت به انواعي از معاملات خارج از تراز نامه ،روشهاي رايج مورد استفاده توسط شركتها و در نهايت ارزيابي اينكه آيا حسابرسان قادر به تشخيص اين نوع از تامين مالي هستند يا خير. .با توجه به اينكه معا ملات تامين مالي خارج از تراز نامه انواعي از معا ملاتي هستند كه به صورتي از نمايش كامل از فعا ليتها و رويداد هاي مالي رخ داده شده در حسابها نشان داده نمي شود اين گونه معا ملات باعث تغيير در سا ختار سرمايه از طريق عدم ثبت بدهيها و تعهدات عمده در صورتهاي مالي (تراز نامه)مي شود .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع مبانی شهادت زنان در اسلام
دانلود پایان نامه مبانی شهادت زنان در اسلام از سایت خرید پایان نامه با ظهور اسلام در شبه جزیره عربستان ، تحولی عظیم در تمامی زمینه های زندگی عرب جاهلی بوجود آمد و احکام مربوط به طهارت و نجاست نیز از این دگرگونی بی بهره نبود و اسلام در این زمینه هم شیوه های نو به جهان عرضه داشت .
٣٥,٠٠٠ تومان
دانلود پایان نامه با موضوع کاربرد رايانه در ايجاد و رشد خلاقيت
دانلود پایان نامه کاربرد رايانه در ايجاد و رشد خلاقيت از سایت خرید پایان نامه در عصر حاضر که دوره پيشرفت فناوری به خصوص فناوری اطلاعاتی و ارتباطی است کمتر حرفه ای را می بينيم که دستخوش تغيير و تحول قرار نگرفته باشد .
٣٥,٠٠٠ تومان

نظرات کاربران

آخرین مقالات

|||

پربازدیدترین مقالات

|||